10.21.2007

BANGKOK TOURNAMENT RESULTS II

DAY TWO: NO-GI (OCT. 21)

LADIES NOVICE:
1. Ann Wongkhamma (Tiger Muay Thai)

NOVICE:
under 50kg
1. Ann Wongkhamma (Tiger Muay Thai)
2. Atichat Thubtimto (White Shark)


under 66kg
1. Bruno Hernandez (Bangkok BJJ)
2. Ngoo Somtong (Tiger Muay Thai)
3. John Bennett (Pattaya)
3. Peter hardingham (Universe Gym Pattaya)


under 73kg
1. Drew Forgnani (Tiger Muay Thai)
2. Raphael Lim (Fight G)
3. Michael Travis (Tiger Muay Thai)
3. Fernando Brown (Tiger Muay Thai)

under 83kg
1. David Gale (Tiger Muay Thai)
2. Steven Steele (Tiger Muay Thai)
3. Andrea Signorini (Universe Gym Pattaya)

under 93kg
1. Eric Peterson (Tiger Muay Thai)


over 93kg
1. Jamie Ianson (Tiger Muay Thai)
2. Scott Desnmore (Tiger Muay Thai)
3. Volkan Oezdemir (Tiger Muay Thai)
3. Michael Clark (Tiger Muay Thai)

Absolute:
1. Jamie Ianson (Tiger Muay Thai)
2. Volkan Oezdemir (Tiger Muay Thai)
3.
Andrea Signorini (Tiger Muay Thai)
3. John Benett (Pattaya)


ADVANCE:
under 66kg
1. Greg Unno (Bangkok BJJ)
2. Carlo Pena (New Breed Philippines)
3. Brenden Sim (Fight G)
3. Atiwat Suvinijjit (Bangkok BJJ)


under 73kg:
1. Sylvain Outrequin (White Shark)
2. Jean Bui (Bangkok BJJ)
3. Andy Mobbs (Bangkok BJJ)
3. Marko Huusansaari (Tiger Muay Thai)


under 83kg:
1. Alan Harvey (Tiger Muay Thai)
2. Andreas Hesselback (Tiger Muay Thai)
3. Tyler Ryan (Bangkok BJJ)
3. Cain Ng (Fight G)


under 93 Kg:
1. Sebastien (Bangkok BJJ)
2. Luke Chaya (Bangkok BJJ)
3. Eric Peterson (Tiger Muay Thai)

over 93 Kg:
1. Evangelos Detsis (Tiger Muay Thai)
2. Esau Boen (Kowloon BJJ)


Absolute:
1. Evangelos Detsis (Tiger Muay Thai)
2. Luke Chaya (Bangkok BJJ)
3. Esau Boen (Kowloon BJJ)
3. Atiwat Suvinijjit (Bangkok BJJ)


ELITE LIGHT:
1. Dae Kyu Lee (KBJJC)
2. Ralph Go (New Breed Philippines)
3. Wong Sang Nam (KBJJC)
3. Alex Berezovik (Bangkok BJJ)


ELITE MIDDLE:
1. Ray Elbe (Tiger Muay Thai)
2. Wade Henderson (Tiger Muay Thai)
3. Tien Jee Quek (Singapore BJJ)

MASTERS
:
1. Jean Bui (Bangkok BJJ)
2. Michael Travis (Tiger Muay Thai)

ELITE ABSOLUTE:
1. Ray Elbe (Tiger Muay Thai)
2. Alex Berezovik (Bangkok BJJ)
3. Wade Henderson (Tiger Muay Thai)
3. Nicolai Holt (Cobra Kai)


TEAM:
1. Tiger Muay Thai
2. Bangkok BJJ
3. White Shark

No comments: